Tydzień Mózgu 2024 w Instytucie Nenckiego

W dniach 11-16 marcza 2024 roku po raz kolejny włączylismy się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu. Tym razem hasło przewodnie brzmiało „Z laboratorium do łóżka chorego”. Mielismy okazję wysłuchać pięciu niezwykle interesujących wykładów dotyczących najnbowszych osiągnięć z dziedziny neurobiologii, neurologii, psychoterapii oraz chorów neurodegeneracyjnych. Wykłady odbywały się na żywo w Sali wykłądowej Instytutu Nenckiego, jak również były transmitowane z wykorzystaniem platformy ZOOM. 

Wszystkie wykłądy już wkrótce będą dostępne na kanale Nencki EduTube.

Na zakończenie odbyły się warszyty „Dnia Mózgu”, które zgromadziły rzeszę zainteresowanych dziceci, młodzieży i osób dorosłych w róznym wieku.

Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.

Wszystkim uczestnikom wykłądów i warsztatów dziękujemy za obecność, liczne ciekawe rozmowy, szereg niezwykle wnikliwych pytań w czasie wykładów.

Do zobaczenia za rok na obchodach kolejnego Tygodnia Mózgu.

Tydzień Mózgu 2024 realizowane były w ramach projektu „ Tydzień Mózgu przez cały rok 2022” dofinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki nr projektu SONP/SN/549411/2022 kwota dofinansowania 81 500 PLN całkowita wartość projektu 90 600 PLN oraz przez Instytut Nenckiego i FENS.