Wernisaż wystawy 4th ART & SCIENCE „Sztuka  Powstania Życia”

Szanowni Państwo,

Fundacja Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Projektu 4th ART & SCIENCE „Sztuka  Powstawania Życia”. Wernisaż odbędzie się 27 czerwca 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 15:15 w Warszawie, w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego (Sala Wystawowa Centrum Neurobiologii).

W czasie wystawy zostanie zaprezentowany Katalog, przedstawiający wyniki Projektu „Sztuka  Powstania Życia ”

Prof. Adam Szewczyk członkiem Polskiej Akademii Umiejętności

Szanowni Państwo,

bardzo miło nam poinformować, że 11 czerwca 2022 prof. Adam Szewczyk, został wybrany na członka korespondenta Wydziału IV Przyrodniczego, Polskiej Akademii Umiejętności.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Prof. Adam Szewczyk jest Sekretarzem Rady Fundacji Marcelego Nenckiego. Prof. Adam Szewczyk przez dwie kadencje był Dyrektorem, a obecnie jest Przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Nenckiego PAN. Prof. Szewczyk jest też Prezesem Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Prowadzi badania w obszarze bioenergetyki molekularnej dotyczące mitochondrialnych kanałów jonowych.

Dziękujemy za zbiórkę materiałów plastycznych dla dzieci ukraińskich

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Nenckiego bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę materiałów plastycznych dla dzieci ukraińskich zorganizowaną przez Solidarnościowy Dom Kultury „Słonecznik” przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W sumie przekazaliśmy ponad 400 rzeczy w tym książeczki do kolorowania, zestawy kredek, farb i pędzli, bloki rysunkowe, plastelinę i wiele, wiele innych. Ogromne podziękowania dla Darczyńców!

Z wyrazami szacunku,

Hanna Fabczak, Prezes Fundacji