Sadzimy drzewa przy okazji konferencji “Neurons in Action”

Szanowni Państwo,

miło nam przekazać informację, że organizując konferencję Neurons in Action 2021 (29 listopada – 1 grudnia 2021) Fundacja Nenckiego dołączyła również do akcji “ZEROEMISYJNOŚĆ”.
Dzięki wpłatom darczyńców mogliśmy posadzić kilkadziesiąt drzew.
Dziękujemy!

“Manipulowanie genomem: od inżynierii genetycznej do biologii syntetycznej” – wykład online prof. Pawła Golika: 19 stycznia 2022, godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład Fundacji Nenckiego.

Prof. dr hab. Paweł Golik przedstawi wykład pt: “Manipulowanie genomem: od inżynierii genetycznej do biologii syntetycznej”

Wykład odbędzie się w środę 19 stycznia 2022 o godzinie 16.00 na platformie zoom pod linkiem: https://zoom.us/j/95177221064?pwd=c2k4VlczMXd0blZyamIremVvU1JQZz09 kod dostępu: 235959.

Prof. dr hab. Paweł Golik ukończył studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego W 1999 uzyskał doktoryzował z nauk biologicznych we wspólnym projekcie pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a Centre de Génétique Moléculaire, C.N.R.S w Gif-sur-Yvette we Francji. Odbył staż w Center for Molecular Medicine Emory University w Atlancie (2000–2002)[1]. W 2009 uzyskał habilitację a w 2012 tytuł profesora. Obecnie jest dyrektorem Instytutu Genetyki i Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego zainteresowania naukowe obejmują m.in. badania funkcji i ewolucji kodowanych jądrowo białek zaangażowanych w metabolizm RNA w mitochondriach, wykorzystanie drożdży do modelowania ludzkich chorób związanych z zaburzeniami jądrowej kontroli ekspresji genomu mitochondrialnego,  paleogenomikę i genomikę porównawczą.

Prof. Golik od lat zaangażowany jest w popularyzację nauki a obecnie jest Przewodniczącym Rady Upowszechniania Nauki PAN.

Nagrodzone i wyróżnione prace w konkursie „Portret neuronu” dla uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami w konkursie „Portret neuronu” zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Tydzień Mózgu Trwa Cały Rok”, którego całość współfinansuje MEiN (SONP/SP/468778/2020), Instytut Nenckiego, PTBUN i FENS.