Finisaż wystawy 2nd Art & Science: „Sztuka Bioróżnorodności”

19 grudnia 2018 r. w Sali wystawowej Centrum Neurobiologii Instytutu Nenckiego odbył się finisaż wystawy 2nd Art & Science: „Sztuka Bioróżnorodności”. To już druga edycja projektu Art & Science, inicjującego interakcję środowiska biologów molekularnych i artystów. Prezentowane prace powstały podczas sympozjum artystycznego i warsztatów, które odbyły się w Boskiej Dolinie k. Rzeszowa w dniach 30 września – 5 października 2018 r.

Finisaż otworzyła prezes zarządu Fundacji Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych Hanna Fabczak witając i dziękując dr Magdalenie Uchman prodziekan Wydziału Sztuki i Instytutu Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz prof. Mirosławowi Pawłowskiemu z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, prof. Agnieszce Dobrzyń dyrektorowi Instytutu Nenckiego i prof.  Adamowi Szewczykowi z Instytutu Nenckiego pomysłodawcy i inicjatorowi projektu, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i realizację wystawy. Podczas uroczystości wręczono prof. Mirosławowi Pawłowskiemu powołanie do Rady Artystycznej Nencki Art Collection.

Ekspozycję prezentowaną na wystawie tworzyło 50 prac autorstwa pracowników, studentów i absolwentów Akademii Sztuki w Szczecinie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytutu Artystycznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Prace te zostały włączone do katalogu, który został podarowany wszystkim uczestnikom tego spotkania.

 

 

_DSC2880_72