Wizyta młodzieży z obozu naukowego Adamed SmartUP w laboratoriach Instytutu Nenckiego

Miło nam poinformować, że 21 lipca 2022 r. Fundacja Nenckiego koordynowała warsztaty dla zdolnej młodzieży, uczestników obozu Adamed SmartUP w laboratoriach Instytutu Nenckiego.

Zajęcia odbywały się w następujących Pracowniach:

Obrazowania Struktury i Funkcji Tkankowych, kierowanej przez Jędrzeja Szymańskiego. Zajęcia, mające na celu zaprezentowanie najnowszej klasy mikroskopów i ich wykorzystanie w badaniach prowadzili Małgorzata Całka i Artur Wolny.

Cytometrii,  kierowanej przez dr hab. Katarzynę Piwocką prof. Instytutu Nenckiego. Podczas zajęć Jakub Janiec przedstawił szerokie zastosowanie metod cytometrycznych w badaniach podstawowych i medycynie.

Neuropsychologii, kierowanej przez prof. Elżbietę Szeląg. Zajęcia, mające na celu zaprezentowanie badań mózgu z wykorzystaniem metod elektrofizjologicznych prowadzili dr hab. Aneta Szymaszek Klaudia Krystecka, Magdalena Stańczyk, Anna Bombińska i Mateusz Choiński.

Wszystkim prowadzącym bardzo dziękujemy w imieniu uczestników obozu i Fundacji Nenckiego za przygotowanie bardzo interesujących zajęć. Jak zapewniała młodzież 3 godziny podczas, których otrzymali moc wiedzy o nowoczesnych technikach stosowanych w biologii i medycynie to bardzo ważny punkt w programie tego obozu naukowego. Młodzież była pod wielkim wrażeniem. Ogromne podziękowania raz jeszcze.